برگزار کننده این سمینار مدیر جوانی به نام حسین طاهری بود. او کار متفاوتی را آغاز کرده است و موفق ترین افراد جهان در زمینه کسب و کار را به ایران دعوت می کند تا سمینارهایی کاملا کاربردی و مطابق با نیازهای مدیران برگزار شود. سخنرانان برجسته این سمینار ریچارد دنی و رابین سیگر بودند. بهتر است بطور مختصر با این افراد آشنا شویم.
رابین سیگر
رابين متخصص بین المللی در زمينه كسب موفّقيّت و ايجاد انگيزه بوده و در بيش از 600 شرکت و سازمان حرفه اي در بيش از 20 كشور دنیا سخنراني ايراد كرده است. او در زمينه «رهبری موفّق و اثر بخش» و ايجاد «فرهنگ موفّقیّت» از طریق رهبری و توسعه آموزش صحبت می کند.

 
رابین سیگر استاد خارجی همایش

وي نويسنده كتاب پرفروش «برندگان بالفطره» است كه به بيش از 18 زبان دنيا ترجمه شده و در بيش از 80 كشور دنيا به فروش رفته است. كتاب دوم رابين، تحت عنوان «در هر زمان كه بخواهي مي¬تواني زندگي خود را تغيير دهي!»، چگونگي تأثير تفكر بر موفّقيّت را مورد بررسي قرار مي دهد. كتاب سوم وي تحت عنوان «42 روز مانده به ثروت، سلامت و خوشبختي» در ژانويه 2006 به چاپ رسيد و تنها پس از 10 روز، تجديد چاپ شد و در صدر ليست كتاب هاي پرفروش سايت آمازون قرار گرفت.
 
وي تمام وقت خود را صرف ايجاد فرهنگ موفّقيّت در سازمان¬های بزرگ جهان کرده است. او با كسب شهرت جهاني به عنوان يك سخنران فوق حرفه ای، در سمینارها و كنفرانس¬ها، با حرارت تمام و تأثيري فوق¬العاده مطالب خود را به شيوه¬اي بدیع عرضه کند.
 
او سابقه همکاری با شرکت های نوکیا، کوکا کولا، مایکروسافت، جنرال موتورز، نستله و ... را دارد. و در بیش از 20 کشور جهان به برگزاری دوره های آموزشی پرداخته است.
 
خلاصه سخنرانی رابین سیگر
اولین سخنرانی سمینار با نام «ایجاد فرهنگ موفقیت سازمانی» توسط رابین سیگر ارائه شد. در این سخنرانی به 7 گام برای رسیدن به موفقیت های بزرگ در کسب و کار اشاره شد.
 
1- هدف های خود را به طور واضح و شفاف تعریف کنید.
آقای سیگر به حضار گفت یک اتومبیل فراری قرمز رنگ را تصور کنید. تصویری کاملا واضح در ذهنتان ایجاد می شود. ولی ثروتمند شدن، موفق شدن و موارد مشابه هدف هایی واضح نیستند زیرا تصویر مشخصی در ذهن ایجاد نمی کنند. اولین گام موفقیت، داشتن هدف هایی شفاف و قابل تصور است.
 
2- برای رسیدن به هدف استراتژی انعطاف پذیری خلق کنید.
در هر ده سال حدود 40 درصد از کسب و کارها از بین می روند. یکی از مهمترین دلایل، آن است که راهبردهای انعطاف پذیری ندارند و وقتی شرایط تغییر می کند، آنها روال خود را تغییر نمی دهند و در نهایت از بین می روند. در کسب و کارتان خیلی نگران چگونگی انجام کارها نباشید. بر هدف و زمانی که در اختیار دارید متمرکز شوید و چگونگی انجام کارها را پیدا خواهید کرد.
 
3- اعتماد به نفس داشته باشید.
اگر اشتیاق سوزانی برای موفقیت داشته باشید، موفق خواهید شد، در غیر اینصورت در حال بازی هستید و نه کار جدی. با اعتماد به نفس ترین افراد در جهان کودکان چهارساله هستند. آنها تصور می کنند قادر به انجام هر کاری هستند. ولی متاسفانه همین کودکان وقتی بزرگتر می شوند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. در تحقیقات انجام شده بر کودکان 4 ساله، مشخص شد که 96 درصد آنان باور دارند که قادر به انجام هر کاری هستند. وقتی در افراد 18 ساله همین آمارگیری انجام شد، کمتر از 3 درصد آنان چنین تصوری دارند. چرا با رسیدن به بلوغ اعتماد به نفس افراد کمتر می شود؟ زیرا اطرافیان اعتماد به نفس را از بین می برند، مثلا والدین به فرزندشان می گویند: تو نمی توانی یا هیچوقت موفق نخواهی شد.
 
هوش عامل تعیین کننده ای در موفقیت شما نیست. تحصیلات هم همینطور. بسیاری از میلیونر ها به دانشگاه نرفته اند. سپس آقای سیگر مثالی از یک کوهنورد ایتالیایی زد که در سال 1966 موفق شد بدون اکسیژن قله اورست را فتح کند. تمامی اطرافیانش می گفتند که چنین کاری غیر ممکن است و با اینکار زندگی خود را از دست خواهد داد. ولی او باور داشت که می تواند و موفق شد!
 
رابین سیگر استاد خارجی همایش

4- از شکست ها نهراسید.
دو ترس همیشه در کنار ما هستند: ترس از شکست و ترس از مورد انتقاد دیگران قرار گرفتن. کودکان از شکست و انتقاد هراسی ندارند. هر کودک بطور متوسط 240 بار زمین می خورد تا راه رفتن را  می آموزد. کودک کاری را آنقدر تکرار می کند تا موفق شود.
 
در آخرین لحظات زندگی، مردم هیچگاه برای شکست های خود اظهار پیشمانی نمی کنند. بلکه برای کارهایی که انجام ندادند پشیمان هستند. بر خواسته هایتان متمرکز شوید و نه بر مشکلات و چیزهایی که نمی خواهید. بسیاری از ترس ها توهمی بیش نیستند. 95 درصد اتفاقاتی که از آنها در هراس به سر می بریم، هیچگاه رخ نمی دهند و 5 درصد باقیمانده قابل کنترل و مدیریت هستند.
 
5- با اشتیاق فوق العاده به سمت هدف حرکت کنید.
عامل تعیین کننده در موفقیت های شغلی مهارت های فنی نیستند. نگرش ما به موضوعات عامل تعیین کننده موفقیت های ما است. در تمامی دنیا مجسمه های بسیار زیادی از افراد معروف ساخته شده اند. در تمامی آن مجسمه ها، حتی مجسمه یک منتقد وجود ندارد، ولی مجسمه افراد بسیاری وجود دارد که شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته اند.
 
اگر اشتیاق فوق العاده ای برای رسیدن به هدف داشته باشید، از انتقاد ها نمی هراسید و حاضر به قبول ریسک برای موفقیت درازمدت خواهید بود.
 
6- تعهد کافی داشته باشید.
معنی تعهد در کسب و کار این است: اگر لازم است کاری انجام شود، آنرا انجام دهید. بهانه نیاورید و کار را به تعویق نیاندازید. بسیاری از افراد کارشان را با اشتیاق شروع می کنند و باز هم شکست می خورند. اشتیاق به تنهایی کافی نیست بلکه باید با تعهد قوی همراه شود. میان بری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. معمولا باید کارهایی  را انجام دهیم که خیلی راحت و خوشایند نیستند. تعهد باعث می شود که کارهای لازم را انجام دهیم و به جای توجه به موانع بر هدف متمرکز شویم.
 
7- پیروزی هایتان را جشن بگیرید.
با هر گامی که پیش می روید، پیروزی ها را جشن بگیرید تا قدم های بعدی را با اطمینان بیشتر بردارید. موفقیت های بزرگ از کنار هم قرار گرفتن پیروزی های کوچک بدست می آیند.
بازدید : 2435
10 اردیبهشت 1391 ساعت 02:30 ق.ظ