ارائه محصول یا خدمات فوق العاده ، کلید موفقیت در کسب و کار است و بدون آن ، هیچ چیز دیگری در طولانی مدت دوام نمی آورد.

عظیم ترین و گران ترین منابع بکر و طبیعی هر سازمان، افراد آن هستند.
ایجاد انگیزه در افراد برای ارائه حداکثر میزان همکاری در سازمان،سریع ترین راه چندین برابر کردن اثربخشی مدیر است.این تنها راه توسعه یک شرکت فوق العاده است.بدین معنی که بهبود چشمگیر در عملکرد و نتایج، با آزاد کردن پتانسیل نهفته در افراد عادی، به وجود می آید.

رهبری مهم ترین لازمه در کسب و کار است.به زبان ساده، رهبری کسب و کار،تمایل به قبول مسئولیت کارها و انجام مسئولیت ها بدون توجه به شرایط و فشارهای خارجی است.

شما باید ذهن بازی داشته باشید و این توانائی را در خود ایجاد کنید که خود را برای تغییرات غیر قابل اجتنابی که در راه هستند آماده کنید در این صورت همیشه یک قدم از بقیه جلوتر خواهید بود و همواره برای آن تغییرات آمادگی خواهید داشت .

به عنوان صاحب کسب و کار چه بسا درک مشخصی از رنگ پول داشته باشید اما از رنگ کسب و کار چه تصوری دارید؟ بیاموزید که چگونه رنگ مناسب با خلق تصویری مثبت قادر است مشتری را بر خرید از شما ترغیب نماید یا بالعکس دریافت نارسایی از کسب و کار شما به وجود آورد .

هرزنامه یا ایمیل های ناخواسته (اسپم) یکی از بزرگترین موانع برای کاربران در اینترنت می باشد. در مورد شرکت های تجاری به این موانع، تلاش برای جلوگیری از دریافت این نامه ها و صرف هزینه نیز اضافه فرمایید.

ایجاد کسب و کار اینترنتی موفق ممکن است نیازمند تلاش و عزم راسخ باشد، اما با این حال گزینهء ارزشمندی برای کارآفرینی در دنیای جدی امروزی می باشد. خیلی چیزها از 5 تا 10 سال گذشته تغییر کرده است، به خصوص باید در نظر داشته باشید که ما در حال حاضر به مراتب بیشتر به جامعهء مجازی مرتبط هستیم.

اگر دارای وبلاگ و یا وب سایت هستید مطمئناً باید feed های به روز رسانی مانند RSSها داشته باشید؛ این همان فایلی است که ظاهر آن دکمهء عجیب و غریب با خطوط منحنی نارنجی رنگ می باشد که در بسیاری از وب سایت های به روز رسانی شده و یا وبلاگ ها می بینید.

شما تصمیم گرفته اید که یک شرکت تاسیس کنید؟ احسنت به شما! تقریباً به هر کاری که باید برای آن انجام دهید فکر می کنید؛ راه اندازی یک طرح برای کسب و کار آنلاین، سرمایه گزاری و تعیین بودجه، استخدام پرسنل آماده به کار و استفاده از استراتژی های بازاریابی آنلاین... اما فقط جای یک چیز خالی است و آن هم نام تجاری شرکت و یا لوگو می باشد.

شاید شما هم مانند صاحبان کسب و کارهای اینترنتی کوچک با اولین وب سایت شان، فوراً قادر به درک و میزان اهمیت کلمات کلیدی و بهینه سازی وب سایت در موتور جستجو برای دیده شدن توسط مشتریانی که در نزدیکی شما زندگی می کنند، نشده باشید.

کسب و کار اینترنتی - چرا 95٪ از بازاریابان اینترنتی در کار خود ناموفق اند؟! این موضوع یک واقعیت دلسرد کننده است، اما تمامی بازاریابان اینترنتی با پتانسیل بالا تمایل دارند که موفق باشند و فقط 5٪ از آنها فروش موفقیت آمیز داشته و از سرمایه خود به خوبی محافظت می کنند.

بسیاری از مدیران، پس از بحران اقتصادی که تمام دنیا را فرا گرفته است با کاهش فروش و سود مواجه شده‌اند. بسیاری از مدیران دست روی دست گذاشته‌اند و منتظرند تا معجزه‌ای اتفاق بیافتد و کسب‌و‌کارشان رشد کند.

شاهد ورشكستگی و پایان تجارت یك شركت بودن، بسیار سخت است. ۱۰ دلیل اصلی ورشكستگی در كسب و كارهای كوچك به شرح زیر است.

چگونه پل هارتونیان معروف شد؟
در سال 1983 در تلویزیون اعلام شد که پل بروکلین بازسازی خواهد شد. فردی بنام پل هارتونیان بلافاصله به آنجا رفت و با تیم بازسازی صحبت کرد. آنها می‌خواستند تمام چوب‌های پل قدیمی را دور بریزند.

نمایشگاه‌های تجاری یکی از بهترین و اعجاب برانگیز‌ترین فرصت‌ها برای کسب‌و‌کارهای کوچک به‌منظور برقراری تماس‌ها ، برقراری ارتباطات جدید،کسب مشتریان تازه و یافتن ایده‌های نوآورانه است (جویس ام.روزنبرگ)

هرگاه مجبور شدید مسیر سازمان خود را مشخص کرده و یا آن‌را باز‌تعریف کنید، باید با دقت به شش سوال متوالی پاسخ دهید. مطمئنا اصطلاح «کیفیت ورودی بر کیفیت خروجی اثر می‌گذارد» را شنیده‌اید.

بگذارید از شما سوالی بپرسم که در نگاه اول کمی عجیب به نظر می‌رسد. آیا مشتریانتان و یا مشتریانی که در گذشته به خرید کالاهای شما علاقه‌مند بوده‌اند برای شما مهم هستند؟ هیچ شکی نیست که مشتریان برای کسب و کار شما بسیار مهم هستند.