ایمیل مارکتینگ


روزانه بیش از ۱۸۰ میلیارد ایمیل، در سراسر جهان ارسال می‌شوند. تعداد بسیارکمی از این ایمیل‌ها باز می‌شوند. تعداد بسیار کمتری به‌صورت کامل خوانده می‌شوند و تعداد بسیار کمتری، درنهایت به «یک رفتار» یا «تغییر یک رفتار» در دریافت‌کننده منجر می‌شوند. تغییر رفتار می‌تواند ترک یک عادت نادرست، شکل‌گیری یک عادت درست، تغییر میزان اعتماد به یک برند، رها کردن استفاده از یک محصول، شروع به استفاده از یک محصول یا برند جدید یا هر تغییر رفتاری دیگری باشد.
ازنظر بسیاری از دانشمندان حوزه‌ی ارتباطات، به وجود آمدن ایمیل به‌اندازه‌ی به وجود آمدن صنعت چاپ و تلویزیون یک گام بزرگ در گسترش ارتباطات بوده است. ارسال ایمیل بخشی از زندگی دیجیتال ما را به خود اختصاص می‌دهد که اگرچه به نظر می‌رسد سهم آن در مقایسه با گذشته، کمی کاهش‌یافته است، اما هنوز چک کردن ایمیل و ارسال ایمیل از سبد فعالیت‌های روزانه یا هفتگی ما حذف نشده است.

دانلود چک لیست ایمیل مارکتینگ


ایمیل مارکتینگ در خدمت برندسازی

در میان ابزارهای مختلفی که در یک کمپین تبلیغاتی مورداستفاده قرار می‌گیرند، می‌توان ایمیل مارکتینگ را یکی از ارزان‌ترین و البته موثرترین ابزارهای تبلیغاتی دانست. شاید همین ارزان بودن نسبی ایمیل مارکتینگ باعث شده است که کمتر به جزییات فنی و یا افزایش اثربخشی آن توجه شود. هزینه‌ی نسبتاً پایین ارسال ایمیل،‌ باعث شد که صاحبان انواع کسب‌وکارها، این ابزار را به‌عنوان «تیری در تاریکی» بپذیرند و از خروجی بسیارکم این حرکت تبلیغاتی هم راضی باشند. مخاطب از نحوه طراحی کمپین بازاریابی ایمیلی شرکت‌ها، تا حد زیادی می‌تواند درک و هوش و فهم آنها را از فضای کسب‌وکار تخمین بزند

دو استراژی مهم در ایمیل مارکتینگ


هر کمپین بازاریابی ایمیلی باید دو بال مهم زیر را برای به پرواز درآمدن داشته باشد.

چرا ایمیل مارکتینگ برای کسب‌وکار ما مفید است؟


ابزاری برای وفاداری به به برند

از زمان مطرح‌شدن ایمیل مارکتینگ به‌عنوان یک روش بازاریابی، این شیوه توانسته است به یکی از روش‌های بسیار اثرگذار بازاریابی آنلاین شناخته شود. باوجود ایمیل‌های اسپم، همچنان ایمیل‌های پرمحتوایی که در مسیر مشتری مداری و افزایش فروش ارسال می‌شوند، به کمک ایجاد نرخ مراجعه بیشتر در بازاریابی و برند سازی می‌شتابند. ایمیل مارکتینگ برای هر کمپانی از هر صنعتی، مفید است و فقط کافی ست ارسال هرزنامه و استفاده از فهرست‌های ایمیل آماده را فراموش کنید؛ زیرابه برندینگ شما آسیب می‌رساند و تأثیر مثبتی نخواهد داشت.

ارزان‌ترین اما موثرترین در بازاریابی اینترنتی

هزینه این روش بازاریابی بسیارکم است و بازگشت سرمایه آن بسیار چشمگیر است. بر اساس تحقیقات انجمن بازاریابی شرکت‌های b2b نرخ بازگشت سرمایه ایمیل در برخی از کمپین‌ها به‌ازای هر یک دلار، بیش از 40 دلار بوده‌است ایمیل‌ها به وجود آمده‌اند که به‌دست مخاطب ایده‌آل شما برسند. اگر به‌درستی در ایمیل مارکتینگ عمل کنید، بازگشت سرمایه خوبی خواهید داشت و حتماً در آن موفق خواهید بود.

قابل‌اندازه‌گیری و منعطف

ایمیل مارکتینگ در حین اجرای کمپین، به شما اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که به خوبی می‌تواند شمارا در تصمیم‌گیری‌های بعدی یاری کند. تمامی رفتار‌ها و علایق مشتریان و میزان جذابیت محتوا از طریق اندازه‌گیری نرخ بازشدن و نرخ کلیک، قابلیت تحلیل و بررسی را دارد و این ابزار برای بهبود ارتباطات با مخاطبان بسیار نتیجه بخش است.

فرآیند خدمات ایمیل مارکتینگ در آژانس تبلیغاتی 128

estretegi1

تعیین استراتژی

بررسی اهداف ایمیل
استراتژی ارسال
تولید آهنربای ایمیل
استراتژی اتومیشن
target2

انتخاب جامعه هدف

ساخت لیست‌های طبقه‌بندی ‌شده
استفاده از پلاگین‌های ساخت لیست
ERSAL3

طراحی و ارسال

تولید محتوا
انتخاب موضوع
نگارش متن ایمیل
لینک به صفحات فرود
دعوت به اقدام
زمان‌بندی ارسال
tahlil4

تحلیل و بررسی گزارش

بررسی نرخ باز شدن
تحلیل نرخ کلیک
بازخورد جذابیت محتوا
رفتارشناسی مخاطبان
تاثیر لیست‌ها و گروه‌های مخاطبان
1شما تنها ابزار را در اختیار ما قرار می‌دهید و یا آموزش ارسال ایمیل هم انجام می‌دهید؟

تیم ما در بخش ایمیل مارکتینگ به شما کمک می‌کند به استراتژی مشخصی در ارسال ایمیل برسید و بعدازآن نحوه پیاده‌سازی را به شما آموزش داده و هر آنچه لازم داشته باشید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

2آیا برای ارسال ایمیل نیاز به طراحی قالب مشخصی داریم؟

خارج از هر هدفی که شما در ایمیل مارکتینگ دارید، این ابزاری است که به کمک آن می‌توانید گرافیک بصری برند خود را به دیگران معرفی کنید به همین خاطر لازم است حتماً از رنگ‌ها و تم‌های مختص برند استفاده کنید. و در پایان آن امضای برند خود را ثبت کنید. لزوماً شما برای ارسال ایمیل مارکتینگ تنها از یک قالب استفاده نمی‌کنید بلکه برای هر منظور به‌صورت جداگانه قالب مشخصی طراحی می‌شود که این کار توسط مجموعه ما برای شما انجام می‌شود.

3به‌صورت منظم ارسال ایمیل انجام می‌دهیم ولی نرخ باز شدن و کلیک بر روی آن بسیار پایین است

برای باز شدن ایمیل و کلیک کردن بر روی علاوه برداشتن عنوان جذاب فاکتورهای دیگری هم باید داشته باشد. به طور مثال زمان ارسال ایمیل، مخاطبان، قالب ایمیل و... ماقبل از هر اقدامی به بررسی ایمیل‌های گذشته شما می‌پردازیم و آنها را آنالیز می‌کنیم و بر اساس آن پیشنهادات اجرایی به شما می‌دهیم.

4برای استفاده از خدمات ایمیل مارکتینگ چه‌کاری باید انجام دهیم؟

لطفاً بر روی لینک درخواست مشاوره کلیک کرده و فرم را تکمیل کنید تا پس از بررسی با شما تماس بگیریم. همچنین اگر سؤالی دارید که نیاز است کارشناسان بازاریابی و تبلیغات ما به آن پاسخ دهند با شماره تماس‌های 03136611344 در اصفهان و 02122632288 در تهران تماس بگیرید تا به سؤالات شما پاسخ دهیم.

 دانلود رایگان کتاب ارزشمند
صد سوال مهم که مدیران و نخبگان برتر جهان تجارت از خود پرسیده‌اند

مدیران برتر جهان، چه سوال‌هایی  از خود می‌پرسند؟ چگونه این سوالات عامل رسیدن به جواب‌های خوب و پیشرفت‌های چشمگیر می‌شود؟
دانلود همین حالا
نسخه الکترونیکی کتاب را در ایمیل خود دریافت کنید
close-link
ویژه افراد عمل‌گرا

دانلود ۷۴ نمونه عنوان  تبلیغاتی

الگو‌ها و مدل‌هایی که برترین شرکت‌های جهان از آنها استفاده می‌کنند
 همین حالا برایم ارسال کنید تا دانلود و استفاده کنم
بلافاصه در ایمیل شما خواهد بود
close-link

دانلود خلاصه کتاب پُرفروش زاگ

چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟
این کتاب مرجع تصیم‌سازی بسیاری از مدیران برتر جهان در زمینه برندسازی بوده‌است
دانلود همین حالا
متعهدانه در برابر اطلاعات شما مسئول هستیم
close-link

ده خطای اجتناب ناپذیر برندسازی

که اغلب شرکت‌ها در دام آن گرفتار می‌شوند
ebook دانلود رایگان 
راه را کوتاه کنید
دانلود نمونه برنامه بازاریابی
با تکمیل نمونه خام و فرمت آماده برنامه بازاریابی
قدم اصلی را برای شروع بازاریابی علمی و اصولی خود بردارید
دانلود همین حالا
اطلاعات شما نزد ما به امانت خواهد بود
close-link
این فایل تاکنون بیش از 1800 بار دانلود شده‌است
دانلود فایل اصول پیاده‌سازی بازاریابی
راهنمای جامع و دستورالعمل کامل و مرجع بازاریاب‌های حرفه‌ای
همین حالا در ایمیل خود دریافت کنید
ما هم از ایمیل‌های مزاحم، بیزاریم
close-link

دانلود دکوپاژ تبلیغاتی

برای برنامه‌ریزی هدفمند تبلیغات
 این فرم را فقط حرفه‌ای‌ها استفاده می‌کنند
دانلود همین حالا
close-link