بازاریابی اینترنتی


اینترنت سکوی پرتاب کسب‌وکارها در دوران پررقابت و عصر آگاهی مشتریانِ امروز است بازاریابی وارد عرصه جدیدی از پیشرفت شده است و بازاریابی اینترنتی تنها رسانه‌ای است که همیشه می‌ماند و از بین نمی‌رود، تراکت‌ها و تبلیغات مکتوب از بین می‌رود و تاریخ مصرف کمی دارند، بیلبوردها و تبلیغات محیطی از اکران خارج می‌شوند، تبلیغات تلویزیونی فراموش می‌شود، اما فعالیت‌هایی که در بازاریابی اینترنتی می‌کنید همیشه در لحظه‌ای که مشتریان به خدمات نیاز داشته باشند در دسترس است.

بازاریابی اینترنتی شامل مجموعه قدرتمندی از: ترافیک وب‌سایت، نرخ تبدیل مخاطب به مشتری (Conversion Rate)، تعداد اشتراک‌ها (Subscriptions) و تعداد صفحات بازدید شده مثال‌هایی از سنجش بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی اینترنتی هستند که با توجه به اهداف کمپین‌های بازاریابی اینترنتی در نظر گرفته می‌شود.

دانلود چک لیست بازاریابی اینترنتی


تجارتِ همیشه فعال

بازاریابی اینترنتی شمارا قادر می‌سازد تا کسب‌وکار خود را به‌طور مستمر و بدون نگرانی از ساعات کاری یا پرداخت اضافه‌کاری کارکنان، فعال نگاه‌دارید، هزینه‌های تکرارشونده اجاره املاک و تعمیر و نگهداری را نخواهید داشت، ملزم به خرید موجودی برای عرضه در فروشگاه نمی‌باشید و می‌توانید موجودی را هم‌راستا با تقاضا سفارش دهید، بازاریابی اینترنتی با شیوه اتخاذ تصمیمات خرید مصرف‌کنندگان هماهنگ است و می‌توان عرضه هدفمندی را مشتمل بر علائق آنان ارائه نمود
parallax background

چهار ویژگی یک کمپین بازاریابی اینترنتیmokhatab2

مخاطب‌محور بودن

در فضای وب آنچه ما می‌گوییم اهمیت ندارد، آنچه مردم به دنبال هستند مهم‌تر است، در بازاریابی اینترنتی می‌بایست بر مبنای نیازهای مشتریان خدمات و محتوا ارائه کنیم.
۱۰۰۳

توسعه‌پذیر بودن

یک کسب‌وکار در فضای وب باید توسعه‌پذیر باشد، یعنی برای افزایش درآمد مستقل از زمان و مکان باشد و قابلیت ارائه خدمات و محصولات را در جغرافیای وسیع‌تری داشته باشد
۱۰۰۰۱

در خدمت برند باشد

ایجاد آگاهی از برند و تداوم حس وفاداری و اعتماد نسبت به برند از وظایف کلیدی در بازاریابی اینترنتی است، همه ابزار باید سفیران ارائه ارزش برند باشند.
۱۰۰۲

تولید سرنخ

ایجاد لید یا اصطلاحاً تولید سرنخ‌های ارتباطی از مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگان و در ادامه تبدیل کردن به مشتری می‌بایست به‌عنوان وظیفه اصلی بازاریابی اینترنتی قلمداد شود

دو استراژی مهم بازاریابی اینترنتی


کلیه ابزارها و تاکتیک‎‌ها در بازاریابی اینترنتی باید زیرمجوعه‌ای از دو استراتژی کلیدی زیر باشد

چرا امروزه استفاده از بازاریابی اینترنتی رو به رشد است؟


بازاریابی اینترنتی، قابل اندازه‌گیری است.

اگر چیزی را نتوانید اندازه‌گیری کنید، نمی‌توانید آن‌را مدیریت کنید. بازاریابی اینترنتی امکان محاسبه‌ی میزان بازگشت سرمایه (ROI) به فعالیت‌های اینترنتی را میسر می‌سازد. برخلاف بازاریابی سنتی، نرخ بازگشت سرمایه‌ی تخصیص‌یافته برای فعالیت‌های بازاریابی اینترنتی به‌راحتی قابل‌پیگیری است. این مزیت فوق‌العاده‌ی بازاریابی اینترنتی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا چگونگی کیفیت کمپین‌های اینترنتی و کارایی آنها را محاسبه کنند.

بازاریابی اینترنتی، کم‌هزینه است.

بازاریابی اینترنتی، در مقایسه با روش‌های بازاریابی سنتی، صرفه‌ی اقتصادی بیشتری دارد. انجام فعالیت‌های بازاریابی اینترنتی به زمان و مکان خاصی وابسته نیست و به مخاطبین هدف شما این امکان را می‌دهد که تحت شرایط زمانی و مکانی مطلوب خودشان با برند شما ارتباط برقرار کنند.

اینترنت در معرض مخاطبان و رو‌به‌رشد است

اینترنت در جیب همه هست، حتی کسانی که پولی در جیب ندارند، هر فردی به‌راحتی در ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال به اینترنت دسترسی دارد و می‌تواند به آخرین اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی دسترسی داشته باشد.
تعداد روبه رشدی از مصرف‌کنندگان از رسانه‌های اجتماعی و تحقیق در اینترنت همراه برای اجرای پژوهش‌های اولیه محصول و قیمت پیش از تصمیم‌گیری نهایی بهره می‌گیرند.

فرآیند خدمات بازاریابی اینترنتی در آژانس تبلیغاتی 128

parallax background

 دانلود رایگان کتاب ارزشمند
صد سوال مهم که مدیران و نخبگان برتر جهان تجارت از خود پرسیده‌اند

مدیران برتر جهان، چه سوال‌هایی  از خود می‌پرسند؟ چگونه این سوالات عامل رسیدن به جواب‌های خوب و پیشرفت‌های چشمگیر می‌شود؟
دانلود همین حالا
نسخه الکترونیکی کتاب را در ایمیل خود دریافت کنید
close-link
ویژه افراد عمل‌گرا

دانلود ۷۴ نمونه عنوان  تبلیغاتی

الگو‌ها و مدل‌هایی که برترین شرکت‌های جهان از آنها استفاده می‌کنند
 همین حالا برایم ارسال کنید تا دانلود و استفاده کنم
بلافاصه در ایمیل شما خواهد بود
close-link

دانلود خلاصه کتاب پُرفروش زاگ

چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟
این کتاب مرجع تصیم‌سازی بسیاری از مدیران برتر جهان در زمینه برندسازی بوده‌است
دانلود همین حالا
متعهدانه در برابر اطلاعات شما مسئول هستیم
close-link

ده خطای اجتناب ناپذیر برندسازی

که اغلب شرکت‌ها در دام آن گرفتار می‌شوند
ebook دانلود رایگان 
راه را کوتاه کنید
دانلود نمونه برنامه بازاریابی
با تکمیل نمونه خام و فرمت آماده برنامه بازاریابی
قدم اصلی را برای شروع بازاریابی علمی و اصولی خود بردارید
دانلود همین حالا
اطلاعات شما نزد ما به امانت خواهد بود
close-link
این فایل تاکنون بیش از 1800 بار دانلود شده‌است
دانلود فایل اصول پیاده‌سازی بازاریابی
راهنمای جامع و دستورالعمل کامل و مرجع بازاریاب‌های حرفه‌ای
همین حالا در ایمیل خود دریافت کنید
ما هم از ایمیل‌های مزاحم، بیزاریم
close-link

دانلود دکوپاژ تبلیغاتی

برای برنامه‌ریزی هدفمند تبلیغات
 این فرم را فقط حرفه‌ای‌ها استفاده می‌کنند
دانلود همین حالا
close-link